NIESAMOWICIE KOSZYKARSKI TYDZIEŃ!

Ileż to się u nas działo w tym tygodniu! Nasze reprezentantki i reprezentanci w ramach rywalizacji międzyszkolnej walczyli o miano najlepszych na Białołęce. W sobotę rozegraliśmy kolejny turniej z cyklu ALL STAR BIAŁOŁĘKA. W niedzielę nasze dzieciaki z rocznika 2013 (plus młodsi) grały swój pierwszy turniej na Ochocie.

Zaczęło się w poniedziałek. Dziewczynki trenujące pod okiem trenerki Doroty Dłużewskiej przystąpiły do walki o miano najlepszej szkoły na Białołęce. Okazały się bezkonkurencyjne wygrywając wszystkie mecze. Bez problemu wyszły z grupy, a następnie nie dały szans rywalkom zarówno w półfinale, jak i finale. Pierwsze złoto poszło na konto naszych wychowanków i ich trenerki.
Od środy rywalizację rozpoczęli chłopcy. Tutaj drużyn było nieco więcej, więc rozgrywki trwały trzy dni. W środę nasi podopieczni prowadzeni przez trenera Tomka Wiśnika wygrali swoją grupę meldując się w fazie pucharowej. Na ciąg dalszy czekali do piątku. Tego dnia najpierw gładko przeszli przez ćwierćfinał, następnie dość pewnie pokonali swoich półfinałowych oraz finałowych rywali. Wpadło “złotko” numer dwa!
To co niesamowicie nas cieszy, to fakt, że nasi wychowankowie decydowali o obrazie gry we wszystkich trzech drużynach, które znalazły się na podium turnieju chłopców. Obrazuje to poniższe zdjęcie. W sumie mamy tutaj ponad dwudziestu reprezentantów UKS Białołęka. Piętnastu z nich to uczniowie SP 344, siedmiu uczy się w SP 355, a jeden w SP 342.
Podkreślmy. SP 344, przy której działa nasz Klub i w której uczą nasi trenerzy, wywalczyła prawo do reprezentowania naszej dzielnicy w warszawskim finale, zarówno w kategorii dziewczynek, jak i chłopców!
Po całym pracowitym tygodniu nadszedł równie pracowity weekend. W sobotę rozegraliśmy kolejny turniej z cyklu ALL STAR BIAŁOŁĘKA. Tym razem rywalizowały ze sobą dzieciaki z rocznika 2012 i młodsi. W sumie zebrało się 26 fantastycznych walczaków, więc mogliśmy z nich stworzyć sześć drużyn. O tej rywalizacji napiszemy w osobnym poście.
Niedziela należała do naszych najmłodszych reprezentantów. Chłopcy i dziewczynki z rocznik 2013 wybrali się na Ochotę, gdzie mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności podczas starć z Piotrówką Radom, Ochotą Warszawa i Jedynką Marki. Wyszło wspaniale. Po dzieciakach widać, że treningi sporo im dają. Myślą o tym, żeby szukać się na boisku, imponują umiejętnościami i zaangażowaniem. Będzie z nich super drużyna!
Tyle na ten moment. Najbliższe dni to chwila wytchnienia. Będziemy spokojnie trenowali pracując nad wieloma aspektami koszykarskiego rzemiosła. Przyszły weekend i kilka dni po nim zapowiadają się szczególnie pracowicie dla rocznika 2010. W ramach rozgrywek WOZKosz w swoim roczniku rozegrają aż trzy spotkania w cztery dni, w tym szczególnie ważne dla nas konfrontacje z reprezentantami Radomia (3.12) i Żyrardowa (5.11) – obie na wyjeździe. Wierzymy, że pokażą się w nich z jak najlepszej strony.